Yoldan nasıl çıkılır?

dagınbası

Bir çoğumuz sınavlara girip, okullar okuyup hayata atılıyoruz, ama hayatın neresine? Kendi istediğimiz bir yerine mi, yoksa genel kabullere göre olması gereken yerlere mi? Bu sorunun cevabını bana söylemenize gerek yok. Kendiniz bilseniz de yeter.  Bu süreçte eğer içinizden bir ses sürekli sizi kemiriyorsa, size hayaller kurduruyorsa, hep birşeyler eksik gibi geliyorsa…ya da işyerinde günleriniz solitaire oynayarak geçiyor, akşam evde bütün dizileri takip edip, hafta sonlarınız alışveriş merkezlerinde, ya da trafikte geçiyorsanız ve herşeyden önemlisi bu durum sizi rahatsız ediyorsa yoldan çıkmanın zamanı gelmiş demektir!

Nasıl mı?

İçinizdeki sese kulak verin. Bunu yapmak için en uygun zamanı siz kendiniz bilirsiniz. Bazen yastığa başınızı koyduğunuzda, bazen boşboş denize bakarken, bazen de trafikte sıkışmış beklerken.. Ne zaman olursa olsun, ona sorun ve cevabı dinleyin. Hatta mümkünse bir yere yazın.

En uygun zaman yıllık tatillerinizde planlanmamış olan zamandır. “İlk fırsat”ı beklemeyin, kendiniz yaratın. Bazen iki günlük bir hafta sonu tatili bile en keyifli fırsat olabilir.

Nereye gideceğinizin çok da bir önemi yok. En azından ilk denemede…En uygun fiyatlı uçak biletiyle gidebileceğiniz ilk yer, hep dergilerde gördüğünüz ve imrenerek baktığınız bir sahil, haritada size en yakın olan ama hiç uğramadığınız bir köy yoldan çıkmanız için en güzel seçenekler!

Bahanelere son verin. Hava soğuk! Çocuklar ne olacak? Çok pahallı. Bu hafta kuzenin doğum günü….benden dört tane! Eminim sizde daha yüzlercesi vardır. Bunların hepsine bir çare var değil mi? Ya da en iyisi bahane üretip çare bulmaya çalışmak yerine sadece yapın!

Yoldan çıkmak için harekete geçin! Hayatınızın nasıl daha iyiye gittiğini göreceksiniz.

İyi yolculuklar!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s