Hakkımda

toroslarceyYıllar önce bir gün ‘gel hadi’ dediler…gittim. Kendimi birden dağların tepesinde bulduğum o gün “yoldan çıktım” sanmıştım. Daha sonradan farkettim ki aslında ben, 17 yaşında bir yıllığına değişim öğrencisi olarak Amerika’ya gittiğimde yoldan çıkmıştım. O günden sonra hayatım bir daha asla eskisi gibi olmadı…ve hiçbir zaman herkesin gittiği yolda kalamadım. Her zaman yan yolları, dağların tepelerine çıkanları, en bilinmeyene gidenleri tercih ettim. Bilin bakalım ne oldu? En eğlenceli, en eğitici ve en unutulmaz tecrübeler hep ‘yoldan çıktığımda’ oldu!

Amerika’nın 25 eyaletini, 40 farklı ülkeden, 376 değişim öğrencisiyle gezdiğim 36 günden sonra yollar hiç aklımdan çıkmadı. Dönüşte beni bekleyen İTÜ Uzay Mühendisliği öğrenciliğim hep ‘gitmek’ hayallerimle sekteye uğradı. Bir yıl boyunca sürekli Türkiye hakkında konuşan bir elçi olarak, ülkemin ne kadar değerli, kültürel olarak ne kadar zengin olduğunu farkettim.  Aslında öyle olduğumu bilmeden, bir rehber oldum…ta ki günün birinde, beni yoldan çıkaranlar sıralamasında üst sıralarda olan, bana gerçek bir rehber ve 10 yıl boyunca iş ortağı olan biri ülkesel kokart almama sebep olana kadar.  Ondan sonra gezmek resmen işim oldu! Acentacılık, rehberlik, kültür turları, 4×4 turları, gezginlik derken yıllar hep yeni yollar deneyerek, her fırsatta yoldan çıkarak geçti. Her yol bana hayatı öğretti, kendimi öğretti.

Gelin bundan sonra birbirimizi yoldan çıkaralım. Ben size bazen bilinçli olarak kendi seçtiğim, bazen de bir şekilde önüme çıktığında tereddütsüzce ilerlediğim yolları, yerleri anlatayım. Siz de benimle sizinkileri paylaşın. Belki benim anlatacaklarım da size ilham olur ve o ilk adımı atarsınız…bilinmeyene, zor olana, eğlenceli olana, macera dolu ama bir o kadar da ‘size ait’ olana!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s